YOB i Wiegedood na Soulstone Gathering Festival 2018

Do składu tegorocznej edycji Soulstone Gathering Festival dołącza amerykański YOB oraz ich trasowy support – belgijski Wiegedood. Do tej pory ogłosiliśmy pierwszy od 8 lat polski koncert My Sleeping Karma, a także: The NecromancersBlack Salvation oraz warszawską Sunnatę. W tym roku impreza odbędzie się 9-10 listopada ponownie w krakowskim klubie Zet Pe Te na terenie kompleksu Tytano.

YOB promować będzie swój ósmy album studyjny, zatytułowany Our Raw Heart. Mike Scheidt, lider grupy powraca do Europy po ciężkiej chorobie, podczas której otarł się o śmierć, co zresztą słychać w praktycznie każdym dźwięku nagranym na najnowszym albumie. Yob is love? Zdecydowanie tak – po operacji Mike’a fani zespołu zorganizowali kampanię crowdfundingową, dzięki której udało się zebrać ponad 27 tysięcy dolarów na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji. Bez wątpienia trio z Portland jest jednym z najważniejszych metalowych zespołów ostatnich lat.

Wiegedood to nowość na stonerowych deskach Soulstone Gathering. Belgowie wraz z Amenrą & Oathbreaker tworzą kolektyw pod nazwą Church of Ra. Grają bardzo świeży black metal wypełniony śmiercią i agresją, ubrany zarazem w piękne oraz przestrzenne harmonie – okraszone doomowym ciężarem.

Belgijskie trio łączy klasyczne podejście do black metalu z post-metalem, naznaczonym atmosferycznymi, folkowymi inspiracjami. Mają na swoim koncie trzy świetnie przyjęte albumy, w których przesyłają wiadomość, że umarli będą uzdrowieni.

W najbliższych tygodniach ogłosimy pełny skład festiwalu, natomiast bilety trafią do sprzedaży już 4 lipca!