Soulstone Gathering 2019 – Nowy Świat – G’ Day

Eksplorujemy nowy świat i choć wciąż niepewnie stąpamy po jego powierzchni, to otuchy dodaje nam przewodnictwo Unknown Mana. Portal jest co raz bliżej, czujemy jego moc… A także coś jeszcze.

Drugi dzień głównej edycji festiwalu za nami. Koncerty rozpoczął słoneczny występ Arcadian Child, łączący cypryjską bryzę, stoner i orientalizującą melodykę. Mr Bison zaprezentowali bardziej klasyczne podejście do gatunku, doprawiając go jednak solidną dawką bluesa i klimatu londyńskich pubów. Inny świat otworzył się przed nami dzięki kwaśnemu, pełnemu improwizacji i dźwiękowej swobody setowi Electric Moon. Mars Red Sky potwierdzili swoją reputację jednego z czołowych przedstawicieli sceny francuskiej a eteryczny głos Juliena Prasa hipnotyzował.  Drugi dzień zamknął esencjonalny i sycący występ szwedzkiej legendy, Graveyard, po którym nikt już chyba nie będzie mieć wątpliwości, że powrócili na stałe.

Poniżej znajdziecie garść zdjęć oraz wideoimpresji z imprezy – dziękujemy Wam, że z nami byliście. Do zobaczenia już wkrótce!