Po niecałych 2 miesiącach egzystencji na festiwalowej mapie polski, jeden z mniej znaczących festiwali muzycznych w Polsce – Przystanek Weedstock – postanowił nie zmieniać nazwy. 8 marca 2018 ogłosili to jego pomysłodawcy, tzw. Weed Managers stojący na czele inicjatyw Soulstone Gathering i HappyDying Production.

Dlaczego? 

Nazwa Pol’and’rock, którą rozważaliśmy została już zarezerwowana przez niejakiego Jurka O. Wiedzieliśmy, że na lepszy pomysł już nie wpadniemy. Pozdrawiam. – odpowiada jeden z organizatorów, które ze względu na przyjętą konwencję & bycie trve postanowił pozostać anonimowy i zaraz po rozmowie zniknął w kłębach dymu.

Co to ten Weedstock?

Weedstock: Temple 420 to ostateczna impreza stonerowa. 4W, 2 dni po 20.04, 0 kompromisów. Drugiej takiej już nie będzie.

Kto wystąpi na pierwszej i jedynej edycji festiwalu?

1W:Weedeater [USA]
Kontrowersyjni stoner metalowcy z Północnej Karoliny wyruszają w trasę z okazji jubileuszu wydania albumu ‘God Luck and Good Speed’. Materiał z tej jednej z najbardziej rozpoznawalnych płyt grupy zostanie odegrany w całości podczas Weedstocku. Będzie to też ich jedyny koncert w Polsce podczas europejskiej części tournée.

Weedeater ‘God Luck Good Speed’
https://www.youtube.com/watch?v=HdALQEe9WuM

2W:  Weedpecker [PL]
Dzięćzioł już od jakiegoś czasu puka do bram ekstraklasy szeroko rozumianego rocka psychodelicznego / stoner rocka. Po wydaniu ostatniej płyty ?III? z hitami pokroju ?Liquid Sky? ? znalazł się w jej czołówce. Jeden z najlepszych zespołów i muzyków na polskiej ziemi w klimacie W.

Weedpecker ‘III’
https://www.youtube.com/watch?v=hqV9sWNutFE&t=808s

3W:Weedruid [DE]
Berlin Psychedelic Doomers dołączyli jako 3W w składzie. Coś dla fanów Belzebonga i Bongzilli. Jak sprytnie określić ich muzykę? Internety dostarczają: ‘This s*** is heavier than my entire obese family, soaking wet and after thanksgiving dinner.’

Weedruid ‘Into The Acid Swamp’
https://www.youtube.com/watch?v=bTp_ULl2vjE

4W:Weedcraft [PL]
Najmłodsze W składzie, które w oparach zielonego dymu rośnie nam na kolejny topowy skład z gatunku stoner / doom / psychedelic / space rock. Koniecznie posłuchajcie ich debiutanckiego LP ‘Satan’s Weedcraft Heavy Spliffs’.

Weedcraft ‘Satan’s Weedcraft Heavy Spliffs’
https://www.youtube.com/watch?v=YLUqWWyHGJM&t=310s

Kiedy? 

Miejsce / Venue: MegaClub
Data / Date: 22.04, 4:20 pm.
Bilety / Tickets:  Bilety: http://bit.ly/2CyUDPr

To by było na tyle newsów, głosujcie na czarnego konia tego festiwalu.